Poza zgłaszaniem się do testowania produktów, zdarza mi się także brać udział w różnych konkursach. Jednym z nich właśnie był konkurs producenta produktów Latopic.

Fortunnie udało mi się wygrać i  kosmetykiem, który dostałam w nagrodę jest żel do ciała i włosów dla skóry alergicznej o atopowej Latopic. A że moja skóra należy do tej drugiej kategorii to nie mogłam doczekać się efektów. I długo czekać nie musiałam. Juz po pierwszym prysznicu zauważyłam,  że moja skóra z papieru ściernego w dotyku stała się przyjemniejsza, a po osuszeniu mniej ściągnięta. Radość moja była jeszcze większa, gdy kolejne prysznice przynosiły kolejne plusy. Swędzenie zmniejszyło się na tyle, że nie drapałam się przez sen, a podrażnienia znikły. Ulga jakich mało, a do tego żel się super pieni. A ja uwielbiam piankę 😉

W pudełku poza płynem znalazła się jeszcze dość gruba książeczka z informacjami dotyczącymi atopowej i wrażliwej skóry, dla osób niewtajemniczonych bardzo dobry przewodnik. Kolejny plus, dbałość o konsumenta na wysokim poziomie, większość z nas nie czyta ulotek w formie ogromnej kartki. Kolorowa i wygodna książeczka w formacie zbliżonym do a5 to strzał w 10.

Żel Latopic ma jeden minus. Niestety, gdy nie umylam się żelem raz czy dwa razy to problemy zbyt szybko wróciły. Ale za to wszystko wracało do normy od razu po powrocie do produktu.

Żel jest kompletnie bez zapachu, co jest zrozumiałe przy produkcie do skóry alergicznej, ale niecierpliwie czekam na jakąś nowość na rynku z olejkami eterycznymi  działającymi na korzyść skóry.
Butelka żelu Latopic posiada dozownik z pompką, co bardzo lubię,  bo cieknące butelki zawsze upaskudzą mi półki w kabinie. Kolejny punkt ode mnie.

Żel Latopic  z czystym sumieniem mogę polecić osobom z wrażliwą i atopową skóra jako środek do mycia. U mnie z pewnością zawita jeszcze nie raz, a wszystkim zastanawiającym się czy warto wydać około 20 złotych na 400 ml żelu powiem stanowcze TAK. No chyba, że wolicie dodatkowo wydawać pieniądze na kremy, maści i emolienty ratujące skórę po nieodpowiednich do niej preparatach.

 

edit. 10.08.16
zwracam honor, dzięki żelowi Latopic, nawet jeśli kilka dni myję się innym żelem, to moja skóra jest w stanie bdb-db 🙂