To już drugi z darmowych planów, jakie dla Was mam – pierwszy na 1800 kcal rozłożone na 4 posiłki. Dzisiaj mam dla Was plan dla osób, które stosują okno żywieniowe – godziny, które wybrałam to te same, które stosuję u siebie. Śniadanie o 13, obiad o 17 i kolacja o 21, ale oczywiście 8mio godzinne okno można dopasować do swoich potrzeb i przesunąć je na rano lub na jeszcze późniejsze godziny.

Czym jest Intermittent Fasting możesz dowiedzieć się między innymi z moich wpisów – a już 3.02.21 na grupie fitloaders będę prowadziła LIVE na ten temat – zapraszam serdecznie! Będzie on oczywiście zapisany, także jeśli nie możesz być z nami ONLINE to nic stracownego!

Ilość kcal w proponowanym jadłospisie to 1700, z podziałem makro na 25%, czyli 106 g białek, 35% tłuszczów – 66 g i 40% węglowodanów, czyli ok. 170 g dziennie. Każdy posiłek zawiera między 500 a 650 kcal, z ilością węglowodanów między 50 a 65 g na posiłek. Sama u siebie stosuję ten rozkład z powodzeniem, ale…

Oczywiście plan nie jest zindywidualizowany, także, zanim zaczniesz go stosować – KONIECZNIE przejrzyj i ewentualnie zmodyfikuj pod swoje potrzeby. W razie mocnych zaburzeń insulinowych lub hipoglikemii reaktywnej miód zamień na ksylitol lub erytrytol.

I jak zawsze, pamiętaj, że przepis to tylko sugestia – w razie potrzeby możesz go dowolnie modyfikować – wykorzystaj tylko do przygotowania posiłku składniki z listy. No i warto jednak unikać dodatkowego smażenia na tluszczu – zamień je na smażenie na papierze do pieczenia, duszenie, czy pieczenie.

Kliknij poniższy obrazek, by pobrać plan