Ostatnio za sprawą konkursu na Dietetyk Płakał Jak Czytał w moje ręce wpadły produkty dobrekonopie.pl. Jako, że przeciwniczką swojskiej konopi nie jestem – można by raczej zaliczyć mnie do ich entuzjastów to chętnie wzięłam się za próbowanie produktów. Na początku mogę powiedzieć, że faza jest. Kulinarna.

Tematem konopi zamierzam zająć się trochę szerzej, dlatego dziś tylko pokrótce zalety tego magicznego pożywienia. Nasiona konopi, a w zasadzie nasiona konopne zalicza się do grupy produktów superfoods, czyli produkt o bardzo wysokiej wartości odżywczej dla organizmu. Nasiona wspomagają nasz metabolizm, wspierają odporność i wpływają na nasz nastrój (huhuhu :>). Są one źródłem kwasów omega-3 i -6, w 100g znajduje się aż 31 g białka. Ponadto są BOMBĄ witaminowo minerałową upychając w swoim małym wnętrzu bardzo bardzo dużo dobrych składników, m.in. magnez,  żelazo, wit B, K itd.

Nie każdy koktajl, który pijam to wypakowana owocami butelka. Tym razem koktajl oparty jest na białku i roślinnych dobrociach. Smakował trochę jak lody orzechowe, ale to z pewnością za sprawą wybornego białka czekoladowo-orzechowego od Amarok Nutricion. Konkretny napitek jest wysoko kaloryczny, w sam raz na śniadanie na szybko, gdy wiesz, że kolejny posiłek może się trochę przesunąć w czasie.

Składniki:
– 250 ml mleka (u mnie pełne)
– łyżka masła orzechowego
– miarka odżywki białkowej czekoladowo-orzechowej
– łyżka nasion konopnych łuskanych od dobrekonopie.pl
– 2 łyżeczki otrębów owsianych
– łyżeczka zarodków pszennych

Przygotowanie:
Wszystkie składniki blendujemy razem.

 

Wartości odżywcze:
490 kcal
42,1 g białka

26 g tłuszczy
22 g węglowodanów
2,2 g błonnika

Collage 2017-01-20 07_57_10