Uwielbiam czekoladę. Uwielbiam banany. Uwielbiam jeść. 😀 A za co uwielbiam ten koktajl? Za to, że jest mocno kakaowy-czekoladowy, wystaczająco słodki, do tego pożywny, zdrowy i idealny przed lub po treningu. Po treningu idealnie się nadaje na „dotarcie do domu”, jeżeli ćwiczysz poza. Da Ci energii na powrót i przygotowanie następnego posiłku. Ponadto, dostarczając białka, wspomaga regenerację i wzrost mięśni. Kaloryczność koktajlu i wartości zdecydowanie można zaliczyć na poczet pełnoprawnego posiłku. Jeśli za mało Ci węgli w stosunku do białek to polecam dorzucić drugie pół banana (B-0,6 T-0,2 W-14,1 Bł-1 Kcal-57)

Dzięki zawartości zarodków pszennych i otrębów jednocześnie działa korzystnie na nasz ukłąd pokarmowy i dostarcza niezbędnych witamin i minerałów. Ostatnio oszlałam na punkcie tych dwóch składników i ładuję je do większości koktajli. Szczególnie, że nie czuć ich w ogóle w smaku. 😀

Składniki (na jeden koktaj):
– pół banana
– łyżka kakao
– miarka odżywki białkowej
– 200 g jogurtu naturalnego
– czubata łyżeczka otrębów pszennych
– czubaka łyżeczka zarodków pszennych

Przygotowanie:
Jak to w koktajlach bywa, wrzucamy wszystko do blenedera i blendujemy na gładką masę. Jeśli koktajl jest zbyt gęsty to popronuję dodać odrobinę wody lub mleka do porządanej konsystencji.

Wartości odżywcze:
367 kcal
37 g białka

9,1 g tłuszczy
37,6 g węglowodanów
3,6 g błonnika